HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ COŞKUYLA YAPILDI.

“Namazlarını Camide Kıl, Puanları Topla, Ödülünü Kap” sloganıyla Server Gençlik Derneğinin Türkiye genelinde organize ettiği Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile  İl Müftülüğümüzün TOKAT genelinde;  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  ile Tokat Çevre ve Kültür Derneğinin kıymetli destekleriyle düzenlediği  “HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE-3”  projesi ÖDÜL TÖRENİ coşkuyla yapıldı.

İmamlarımızın hitaplarıyla  “Cami Gülleri” diye adlandırılan  yarışmacı öğrencilerin her birine ayrı ayrı ödüllerin sunulduğu program, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Meali Şerifi ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim kurulu üyesi HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE  projesi il koordinatörü Mehmet Fatih SARI şunları söyledi:

“Türkiye genelinde Server Gençlik Derneğinin  organize ettiği ,Tokat’ta ise  Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile  İl müftülüğümüzün iş birliği içerisinde birlikte yürüttüğü; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  ve Tokat Çevre ve Kültür Derneğinin kıymetli destekleriyle düzenlenen, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda duyurusu ve tanıtımının yapılmasına izin verilen , “Namazlarını Camide Kıl, Puanları Topla, Ödülünü Kap” sloganıyla Haydi Çocuklar Camiye diyerek 20 Ocak 2020 Pazartesi günü sabah namazı ile başlamış olan projemiz 31.01.2020 tarihinde Perşembe günü yatsı namazı ile tamamlanmıştır.

Bu yıl Türkiye genelinde üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz “Haydi Çocuklar Camiye” Projemizi  Tokat  Merkez 19 camimizde 191kayıtlı yavrumuzun  katılımıyla çok büyük coşku ve heyecanla tamamladık.

Zarif, bereketli, güzel ve sevaplı bir organizasyonu hep  birlikte başarı ile gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz Elhamdülillah.

Projeye katılan çocukları sadece namaz kılmaya alıştırmakla kalmadık, aynı zamanda onlara cemaat bilinci ve cami sevgisi de kazandırdık. Proje her ne kadar çocuklara yönelik olsa da projeden hem çocuğun ailesi hem de birçok arkadaşı doğrudan veya dolaylı olarak istifade etti.

Projenin uygulandığı süreçte birçok hikayeye, birçok duygulu olaya şahitlik ettik. Bunlara birlikte vesile olduk.Bu vesile ile organizasyonu birlikte gerçekleştirdiğimiz ve sahada proje ortağımız olan başta İl Müftülüğümüze ve Camisinde projemizi  uygulayan ve çocuklarla proje süresince ilgilenen, onlara dinini öğretip namaz sevgisini aşılayan imam ve müezzinlerimize; desteklerini hep yanımızda hissettiğimiz  Tokat Belediyemize,  Gençlik Spor  İl Müdürlüğümüze,İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze,Eğitim Bir Sen Tokat  1 Nolu Şubesine  ve Tokat Çevre ve Kültür Derneğimiz olmak üzere tüm resmi kurum yetkililerimize, camilerde proje için görev alan kardeşlerimize, çocuklardan ilgi, sevgi ve hediyelerini eksik etmeyen kıymetli cami cemaatine ve tabiî ki kampanyamıza katılan namaz aşığı, gayretli, azimli, nefse ve şeytana galip gelen tüm çocuklara, sevgili gençlerimize gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

İl Müftü Yardımcısı Mustafa ÖZDEMİR de yaptıkları konuşmada yarışma vesilesi ile 11 gün boyunca namazlarını camide cemaatle kılan çocukları  ve onlara desteklerini eksik etmeyen ailelerini ve projeyi başarıyla uygulayan Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünü tebrik etti.

26 Haziran  Kültür Sarayında  Gerçekleştirilen ve  AK Parti Tokat Milletvekili  Av. Mustafa ARSLAN, AK Parti İl Başkanı Metin POLAT, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil ÇAĞLAR, İl Müftü Yardımcısı Mustafa ÖZDEMİR’in de aralarında bulunduğu bir çok seçkin davetlinin katıldığı program, yarışmacılara verilen  ödül ve hediyelerin dağıtımıyla  sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.