İZCİLERİMİZDEN KIZILAY’A TAZE KAN

Tokat Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği, Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasına kayıtsız kalmayarak destek oldu.

Türk Kızılayı’nın azalan kan stokları için “Haydi #kandostum sıra sende”sloganı ile Gençlik STK’larını kan bağışına davet ettiği kampanyaya, Tokat Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği, İzci liderleri ve gönüllüleri ile kan bağışlayarak destek oldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kulüp Başkanı Bünyamin GÜRBÜZ Kızılayımızın Gençlik STK’larımız için “Haydi #kandostum sıra sende”sloganı ile başlatmış olduğu kampanyayı, İzci lideri ve gönüllüleri ile paylaştıklarını, kan verip hayat kurtarmak için, kan verecek durumda olanlarla iftar sonrasında Tokat Kan Bağışı Merkezinde bir araya gelerek, kan bağışında bulunduklarını belirtti.

GÜRBÜZ Türkiye’mizin böyle günlerde dayanışmasının daha da önemli olduğunu belirterek, kan bağışının çok önemli bir vatandaşlık görevi olduğunu, ertelenemeyeceğini söyleyerek, bu görevi yerine getirmekten gurur duyduklarını ifade ederek, kampanyaya katılan İzci lideri ve gönüllülerine teşekkür etti.

Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izci liderleri sosyal mesafe kurallarına uyarak gecenin geç saatine kadar kan vermeye devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.